Jesion kolor jasny – przykład

Bardzo wiele osób zastanawia się nad wybraniem odpowiedniego drewna, które służyłoby długie lata w salonie czy sypialni jako podłoga parkietowa. Wydaje się, że do jednych z najprostszych i najpospolitszych rozwiązań należy jesion.

Drewno to jest bardzo rozpowszechnione w Europie, dlatego przyszły właściciel nie będzie musiał wydać na nie majątku. Ocenia się, że drewno to jest dobre w obróbce, ponieważ choć czasami źle się bejcuje, to łatwo jest je pokrywać lakierami. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nadzwyczaj niska cena jesionu związana jest także z pewnymi jego wadami – wykorzystuje się ten gatunek drewna wyłącznie do meblarstwa i stolarstwa wewnętrznego, ponieważ nie jest ono trwałe na warunki atmosferyczne.
Jesion pięknie prezentuje się jednakże w każdym mieszkaniu ze względu na swoją nadzwyczaj jasną barwę. Liczy się, że na terenie naszego kontynentu występuje ponad sześćdziesiąt różnych podgatunków tego szlachetnego drewna, co oznacza, że klient może liczyć na wiele odcieni mebli i parkietów jesionowych. Jesion jest dość twardy i nie jest kruchy, więc jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Warto zapoznać się z ofertą paneli jesionowych, które doskonale będą rozjaśniały ciemniejsze pomieszczenia.