Konserwacja schodów i podłóg drewnianych

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów podłogowych ze względu na swoje właściwości. Właściwa konserwacja schodów i podłóg drewnianych sprawia, że możemy z nich korzystać znacznie dłużej (nawet o 50% może się wydłużyć czas użytkowania). Dlatego tak istotna jest odpowiednia konserwacja z zastosowaniem środków przeznaczonych do pielęgnacji określonego rodzaju powierzchni.

Jeżeli zastosujemy środki do pielęgnacji podłóg lakierowanych na powierzchni podłogi olejowanej, bardzo łatwo możemy uszkodzić powłokę lakierniczą. I w efekcie nasza podłoga oraz schody drewniane znacznie szybciej niż normalnie będą się zużywać. Z tego względu należy się bezwzględnie stosować do zaleceń producentów środków pielęgnacyjnych, którzy dokładnie informują nabywców o zastosowaniu swoich produktów.

Należy również ograniczyć stosowanie wody do czyszczenia powierzchni schodów i podłóg drewnianych, ponieważ może stosować zniekształcenia desek, odwarstwianie lakieru czy matowienie. Po umyciu powierzchni najlepiej przetrzeć ją delikatnie do sucha miękką ściereczką. Odradza się również układanie podłóg drewnianych w pomieszczeniach o dużym natężeniu wilgotności, co może powodować znacznie skrócenie żywotności drewna.

Jeżeli nadal Państwo nie są pewni jak należy odpowiednio dbać o schody lub podłogi drewniane zapraszamy do kontaktu. Służymy fachową radą.