Designerskie schody – fanaberia czy konieczność?

Szklane, podwieszane, kute… – schody od zarania dziejów łączą kolejne kondygnacje budynku i umożliwiają nam swobodne poruszanie się między jego piętrami. Jako takie muszą być funkcjonalne, wygodne i bezpieczne, ale czy designerskie?

Schody są jednym z podstawowych elementów architektonicznych znanych już w starożytności i średniowieczu, kiedy to miały zastosowanie czysto praktyczne, a ich rola ograniczała się do umożliwiania komunikacji między różnymi poziomami. Dziś – obok funkcji praktycznej – schody pełnią rolę elementu dekoracyjnego i wyznacznika statusu, przez pryzmat którego oceniana jest majętność gospodarza.

Nowoczesne, futurystyczne i obłędnie drogie schody stosuje się w siedzibach dużych firm oraz nowo wznoszonych willach – budynkach, które mają olśniewać i onieśmielać. Coraz częściej spotkać je można także w domkach jednorodzinnych.

Jesteśmy otwarci na wszystkie zlecenia nawet te najbardziej fantazyjne :) schody to nasza pasja, zapraszamy do zapoznania się wybranymi realizacjami schodów drewnianych.